Społeczne Przedszkole Integracyjne

Kontakt i mapa

Adres:

ul. Stawowa 1,
Trzebnica 55-100

Kontakt:

tel. 0713870651 fax. 0713870651

Strona www:

http://www.przedszkole-integracyjne.3it.pl

Prezentacja

logo.gif, 44 kB Kim jesteśmy?

Nasze przedszkole działa od 1996 roku w Trzebnicy - prowadzi działalność oświatowo-wychowawczo-rewalidacyjną. Wychodząc naprzeciw potrzebom rodziców kierujemy swoje działania opiekuńczo-wychowawcze także w kierunku dzieci obarczonych dysfunkcjami.

Organem założycielskim placówki jest osoba fizyczna - Agnieszka Mandryga, która jest także dyrektorem przedszkola.

Przedszkole działa zgodnie z Ustawą o systemie oświaty z 7 września 1991 roku, prowadząc nauczanie zgodnie z podstawą programową dla dzieci w wieku przedszkolnych Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Zasada rekrutacji 2.jpg, 56 kB

Wiesz, że już czas, by Twoje dziecko nawiązało kontakt z rówieśnikami! Nie czekaj - każdego dnia przyjmujemy zapis do naszego przedszkola.

Czekamy na naszych wychowanków codziennie od godziny 10.00 do 14.00 - zapisy trwają przez cały rok do 30 marca, w którym dziecko ma być przyjęte do przedszkola.

Do przedszkola przyjmowane są wszystkie dzieci według kolejności zgłoszeń. Uprzywilejowane miejsca mają dzieci niepełnosprawne, w każdej grupie wiekowej mamy od 1 do 3 takich miejsc. Pozostałe dzieci zgodnie z kolejnością składanych kart. O wynikach naboru informujemy do 30 kwietnia - kiedy to zostaje wywieszona lista przyjętych nowych naszych milusińskich. Ostateczna decyzja Państwa o oddaniu swojej pociechy do naszej placówki następuje do dnia 15 marca kiedy to po rozesłaniu naszych zaproszeń - Rodzice potwierdzają swoją decyzję.

W każdej grupie czeka 16 wolnych miejsc!

Oferta

Przedszkole funkcjonuje 11 miesięcy w roku. Jeden z miesięcy wakacyjnych jest miesiącem urlopu w przedszkolu, jest to miesiąc ruchomy.

31.jpg, 36 kB
Z pobytem dziecka w przedszkolu wiążą się opłaty:

opłata stała - jest to opłata w wysokości 200 zł, którą się opłaca niezależnie od tego ile dni w miesiącu dziecko uczęszczało do przedszkola

wyżywienie - koszt całodziennego wyżywienia w przedszkolu, tj. 3 posiłków wynosi 6zł. Koszt za wyżywienie pokrywany jest tylko za te dni kiedy dziecko było w przedszkolu,

zajęcia plastyczne - każdego miesiąca pobierana jest także opłata w wysokości 15 zł na zakupienie wszystkich materiałów, które potrzebne są do przeprowadzenia zajęć plastycznych w przedszkolu, które prowadzone są w szerokim zakresie,

język angielski - opłata za ten język pobierana jest tylko w wypadku jeśli dziecko uczestniczy w zajęciach. Koszt języka dla dzieci 3 i 4-letnich wynosi 30zł/miesięcznie, natomiast dla dzieci 5 i 6 letnich koszt ten wynosi 35zł/miesięcznie.

terapia logopedyczna - opłata pobierana jest tylko w wypadku jeśli dziecko uczestniczy w zajęciach. Koszt zależy od ilości zajęć w tygodniu. Jeżeli dziecko objęte jest terapią raz w tygodniu opłata wynosi 15 zł, jeśeli dwa razy w tygodniu opłata wynosi 30 zł(informacje w sekretariacie). A tak wygląda nasz dzień ( w skrócie )... 1.jpg, 49 kB

Od godziny 6.30 schodzimy się do przedszkola. W tym czasie bawimy się według własnych pomysłów, wykorzystując to co się da w przedszkolu.

Już od 7.30 dzielimy się na grupy wiekowe. Ale to dalej czas zabawy.

O 8.15 nasi najmłodsi idą na pociechy cielesne – czyli zapełniają brzuszki pysznym śniadankiem, by mieć siłę na cały nadchodzący dzień.

Natomiast o 8.45 to czas zaspokajania głodu naszych starszych przedszkolaków.

Od godziny 9.00 zaczynają się w naszym przedszkolu zajęcia. A jest ich bardzo wiele: zajęcia tematyczne, na których poznajemy tajemnice świata, poznajemy trudne tajniki matematyki, a i o literkach nie zapominamy. Jest także rytmika, gimnastyka korekcyjna, religia, język angielski. Znajdzie się zawsze też trochę czasu na własne projekty i pomysły.

Od godziny 10.45 do 11.45 mamy drugie śniadanko, po trudach nauki musimy się trochę posilić, bo cały dzień jeszcze przed nami.

11.45 do 13.00 to ponownie czas na zajęcia. W okresie letnim, korzystamy z aury na dworze i bawimy się na dworze.

Od 13.15 rozpoczyna się obiad w naszej placówce – najpierw malusińscy się posilają następnie biegną na obiadek ci starsi z naszych podopiecznych.

Komentarze

Chcesz aby internauci mieli możliwość komentowania tego wpisu? Napisz do nas.